Kérnék segítséget a matekházi megoldásában!?


nem értem ezt a feladatsort, segítenétek?


(x-3)*(x+5)

(a-b)*(2a+3)

(x/2-1)*(y/3+2) (x ketted-1) szor (y harmad+2)


2010. okt. 4. 21:18
 1/2 anonim ***** válasza:

(x-3)*(x+5)= x^2+5x-3x-15=x^2+2x-15. a másodfokú egyenlet megoldóképlete után ez kijön vagy 1,18-ra vagy -3,18-ra.

(ugyebár -b +/- gyökalatt b^2-4ac/2a ezekután csak behelyettesítesz és számolsz)

a többit ez a séma szerint. (mindent mindennel szorozz.)

2010. okt. 4. 21:26
 2/2 anonim válasza:
Honnan írsz? Ha gondolod szívesen korrepetálnálak...ebből a témából.
2010. okt. 7. 10:17