nem értem ezt a feladatsort, segítenétek?
(x-3)*(x+5)
(a-b)*(2a+3)
(x/2-1)*(y/3+2) (x ketted-1) szor (y harmad+2)
2010. okt. 4. 21:18
1/2 anonim válasza:
(x-3)*(x+5)= x^2+5x-3x-15=x^2+2x-15. a másodfokú egyenlet megoldóképlete után ez kijön vagy 1,18-ra vagy -3,18-ra.
(ugyebár -b +/- gyökalatt b^2-4ac/2a ezekután csak behelyettesítesz és számolsz)
a többit ez a séma szerint. (mindent mindennel szorozz.)
2/2 anonim válasza:
Honnan írsz? Ha gondolod szívesen korrepetálnálak...ebből a témából.