Fizika feladat megoldásában kérek segítséget: két autó 108 km/h seb-el halad egymás mellett, az egyik gyorsítani kezd,1 m/s gyorsulással. Mennyi a teljes előzési idő és út, ha az előzendő autó 4 m hosszúságú?

2009. szept. 27. 16:33
 1/2 anonim ***** válasza:

v=30m/s

a=1m/s^2

s[1]=v*t

s[2]=v*t+(a/2)*t^2

s[2]-s[1]=4

(a/2)*t^2=4

Innen t=gyök(8)s

Az elso auto 30*gyök(8) métert tesz meg.

A második auto 30*gyök(8)+4 métert tesz meg.

2009. szept. 27. 16:44
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ!!
2009. szept. 27. 16:52