Szeretnék segítséget kérni e feladat megoldásában: 9 (x-2) -4 (5x-2) =6 (x+5). Lehetőleg egyszerűen levezetve és kiszámolva!?

Elég fontos lenne!!!
2011. febr. 16. 17:54
 1/10 anonim válasza:

9x-18-20+8=6x+30

9x-6x=30+18+20-8

3x=60 /3

x=20

:)

2011. febr. 16. 18:03
 2/10 anonim válasza:
szia! az elozo vagyok! remelem, jo az eredmeny! a lenyeg csak az, hogy osszeszorozd a zarojelben levo szamokat az elotte levovel, es leird oket. majd az x-es szamokat egyik oldalra hozni, lehetoleg a balra, es a sima szamokat a masikra. csak figyelj, hogy ha a szam elott +van, a masik oldalon megvaltaozik az elojele -ra, es forditva is ervenyes. tehat ha -, akkor a masik oldalon +plesz belole. ezekete mar csak osszeadod/kivonod. Ahany x van, elosztod az eredmennyel, hogy rajojj, mennyi az 1x, vagyis az x. Pa! :)
2011. febr. 16. 18:06
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ csak az sajnos nem jó mert ha felbontjuk a zárójelet a -4(5x-2)-nél akkor 20 x-et és + 8-at kéne kapni!:( Azért köszönöm!!!
2011. febr. 16. 18:11
 4/10 anonim ***** válasza:

9(x-2)-4(5x-2)=6(x+5)

9x-18-20x+8=6x+30

-11x-10=6x+30

-17x=40

x=-40/17 (17 prím, azaz nem lehet egyszerűsíteni)


Két alap gondolatot használtam fel:

1.:

a(b+c)=ab+bc

2.:

Egyenletben megmarad az egyenlőség, ha ugyanazt a műveletet hajtóm végre.


1.-vel felbontom a zárójeleket, 2.-val Úgy rendezem az egyenletet, hogy egyik oldalon x legyen, másik oldal a megoldás.


Remélem ez így érthető.

2011. febr. 16. 19:09
 5/10 anonim ***** válasza:

Hülye én elgépelte...

a(b+c)=ab+ac

2011. febr. 16. 19:11
 6/10 anonim válasza:
ja, akkor sorry! remlem, valahogy sikerul megoldani! pa!
2011. febr. 16. 19:18
 7/10 anonim válasza:

Zárójelfelbontás! Rossz amit írtál.

-4(5x-2) = -20x+8

Miért? Mert negatív szorozva pozitívval az negatív.

2011. febr. 16. 21:52
 8/10 anonim ***** válasza:

kedves utolsó!

Ö is azt írta. Jó az a megoldás.

2011. febr. 16. 23:41
 9/10 anonim válasza:
A kérdező nem írta jól. Ő +20x-nek vette.
2011. febr. 17. 22:15
 10/10 anonim ***** válasza:

"9x-18-20x+8=6x+30"


Kedves utolsó. Én ezt látom. Te nem?

2011. febr. 18. 17:40