Elég fontos lenne!!!2011. febr. 16. 17:54
1/10 anonim válasza:
9x-18-20+8=6x+30
9x-6x=30+18+20-8
3x=60 /3
x=20
:)
2/10 anonim válasza:
szia! az elozo vagyok! remelem, jo az eredmeny! a lenyeg csak az, hogy osszeszorozd a zarojelben levo szamokat az elotte levovel, es leird oket. majd az x-es szamokat egyik oldalra hozni, lehetoleg a balra, es a sima szamokat a masikra. csak figyelj, hogy ha a szam elott +van, a masik oldalon megvaltaozik az elojele -ra, es forditva is ervenyes. tehat ha -, akkor a masik oldalon +plesz belole. ezekete mar csak osszeadod/kivonod. Ahany x van, elosztod az eredmennyel, hogy rajojj, mennyi az 1x, vagyis az x. Pa! :)
3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ csak az sajnos nem jó mert ha felbontjuk a zárójelet a -4(5x-2)-nél akkor 20 x-et és + 8-at kéne kapni!:( Azért köszönöm!!!
2011. febr. 16. 18:11
4/10 anonim válasza:
9(x-2)-4(5x-2)=6(x+5)
9x-18-20x+8=6x+30
-11x-10=6x+30
-17x=40
x=-40/17 (17 prím, azaz nem lehet egyszerűsíteni)
Két alap gondolatot használtam fel:
1.:
a(b+c)=ab+bc
2.:
Egyenletben megmarad az egyenlőség, ha ugyanazt a műveletet hajtóm végre.
1.-vel felbontom a zárójeleket, 2.-val Úgy rendezem az egyenletet, hogy egyik oldalon x legyen, másik oldal a megoldás.
Remélem ez így érthető.
5/10 anonim válasza:
Hülye én elgépelte...
a(b+c)=ab+ac
6/10 anonim válasza:
ja, akkor sorry! remlem, valahogy sikerul megoldani! pa!
7/10 anonim válasza:
Zárójelfelbontás! Rossz amit írtál.
-4(5x-2) = -20x+8
Miért? Mert negatív szorozva pozitívval az negatív.
8/10 anonim válasza:
kedves utolsó!
Ö is azt írta. Jó az a megoldás.
9/10 anonim válasza:
A kérdező nem írta jól. Ő +20x-nek vette.
10/10 anonim válasza:
"9x-18-20x+8=6x+30"
Kedves utolsó. Én ezt látom. Te nem?