1 mol Cl2, CH4, CO2 gáznak a moláris térfogata:
0 °C 0.1 MPa
20°C -||-
25°C -||-
2012. okt. 31. 13:53
1/1 anonim válasza:
Egyetemes gáztörvény:
pV=nRT
moláris térfogat = V/n
Így V/n=RT/p