Segítene valaki a matematika házi feladatban? Szöveges feladatok egyenlet megoldásokkal (deltoidos) és ebből fogunk TZ-t írni, de nem értem! A feladat lent.


Egy deltoid rövidebbik átlója 40%-a a hosszabbik átlónak. Írd fel a deltoid területét, határozd meg az átlók hosszát ha a deltoidnak a területe 12,8 négyszetcentiméter! Hány centiméter a kerülete, ha a területe 175%-val egyezik meg?

Magyarázattal, ha lehet. ^^



2015. dec. 10. 18:42
 1/2 Pelenkásfiú ***** válasza:

Legyen a két átló "e" és "f".

T = e * f / 2


Ha tudjuk, hogy az egyik hossza 40%-a a másiknak, akkor:

e = f * 0,4


12,8cm^2 = f * 0,4 * f / 2

12,8cm^2 = f^2 * 0,2


Ebből kapunk egy másodfokú egyenletet:

0,2f^2 - 12,8 = 0

Megszorozhatjuk 5-el, hogy könnyebb legyen számolni:

f^2 - 64 = 0

f = 8cm (másik gyöke -8, az nyilván nem lehet oldalhossz)

e = f * 0,4 = 3,2cm


"Hány centiméter a kerülete, ha a területe 175%-val egyezik meg?"


K = T * 1,75


Ez most ennyi vagy rosszul értem?

2015. dec. 10. 18:48
 2/2 anonim ***** válasza:
A deltoid területe 12,8 négyzetcentiméter. A kerülete ennek a 175%-a: 12,8*1,75=22,4(cm).
2016. jún. 20. 21:25