Egy deltoid rövidebbik átlója 40%-a a hosszabbik átlónak. Írd fel a deltoid területét, határozd meg az átlók hosszát ha a deltoidnak a területe 12,8 négyszetcentiméter! Hány centiméter a kerülete, ha a területe 175%-val egyezik meg?
Magyarázattal, ha lehet. ^^
2015. dec. 10. 18:42
1/2 Pelenkásfiú válasza:
Legyen a két átló "e" és "f".
T = e * f / 2
Ha tudjuk, hogy az egyik hossza 40%-a a másiknak, akkor:
e = f * 0,4
12,8cm^2 = f * 0,4 * f / 2
12,8cm^2 = f^2 * 0,2
Ebből kapunk egy másodfokú egyenletet:
0,2f^2 - 12,8 = 0
Megszorozhatjuk 5-el, hogy könnyebb legyen számolni:
f^2 - 64 = 0
f = 8cm (másik gyöke -8, az nyilván nem lehet oldalhossz)
e = f * 0,4 = 3,2cm
"Hány centiméter a kerülete, ha a területe 175%-val egyezik meg?"
K = T * 1,75
Ez most ennyi vagy rosszul értem?
2/2 anonim válasza:
A deltoid területe 12,8 négyzetcentiméter. A kerülete ennek a 175%-a: 12,8*1,75=22,4(cm).