(2x+3)*(x+4)=2015. dec. 3. 10:56
1/4 anonim válasza:
Ahogy kell!
Megszoroznék minden tagot minden taggal, majd összevonnám amit lehet.
3/4 anonim válasza:
Disztributivitás (D): a*(b + c) = a*b + a*c. Hadd ne magyarázzam, hogy ez miért jó és szemléletes.
Kommutativitás (K): a*b = b*a és a + b = b + a.
Használni fogjuk az asszociativitást is, de az annyira természetes dolog, hogy le sem írom, mi az pontosan.
Mindig a feladatban szereplő kifejezéssel egyenértékűt írok.
D: (2*x + 3)*x + (2*x + 3)*4.
K: x*(2*x + 3) + 4*(2*x + 3).
D: x*2*x + x*3 + 4*2*x + 4*3.
K: 2*x*x + x*3 + x*8 + 12.
Négyzetre emelés definíció: 2*x^2 + x*3 + x*8 + 12.
D: 2*x^2 + x*(3 + 8) + 12.
2*x^2 + x*11 + 12.
K: 2*x^2 + 11*x + 12.
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :))
2015. dec. 3. 12:19