Emberek, ez egy egyszerű egyenlet hogy vonnátok össze?

(2x+3)*(x+4)=

2015. dec. 3. 10:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Ahogy kell!

Megszoroznék minden tagot minden taggal, majd összevonnám amit lehet.

2015. dec. 3. 11:05
 2/4 anonim ***** válasza:
2x(négzet)+8x+3x+12
2015. dec. 3. 11:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Disztributivitás (D): a*(b + c) = a*b + a*c. Hadd ne magyarázzam, hogy ez miért jó és szemléletes.

Kommutativitás (K): a*b = b*a és a + b = b + a.

Használni fogjuk az asszociativitást is, de az annyira természetes dolog, hogy le sem írom, mi az pontosan.


Mindig a feladatban szereplő kifejezéssel egyenértékűt írok.

D: (2*x + 3)*x + (2*x + 3)*4.

K: x*(2*x + 3) + 4*(2*x + 3).

D: x*2*x + x*3 + 4*2*x + 4*3.

K: 2*x*x + x*3 + x*8 + 12.

Négyzetre emelés definíció: 2*x^2 + x*3 + x*8 + 12.

D: 2*x^2 + x*(3 + 8) + 12.

2*x^2 + x*11 + 12.

K: 2*x^2 + 11*x + 12.

2015. dec. 3. 11:29
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :))
2015. dec. 3. 12:19