[link]

2015. dec. 8. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
A korrepetálásért fizetni kell.
2015. dec. 8. 15:54
 2/4 A kérdező kommentje:
És ha nincs időm korrepetáló tanárt keresni? Nem véletlen folyamodok rá, hogy ilyen módon kérjek segítséget...
2015. dec. 8. 16:29
 3/4 tatyesz ***** válasza:

Ha az 1/(2-√3)-at gyökteleníted, 2+√3-at kapsz. Azaz:


2+√3 = 1/(2-√3)


Az egyenlet:


√(2-√3)^x + √(2+√3)^x=4


2+√3-at kicserélem 1/(2-√3)-ra:


√(2-√3)^x + √( 1/(2-√3))^x=4


Másképp felírva:


√(2-√3)^x + 1/√(2-√3)^x=4


Vezessünk be új ismeretlent: y=√(2-√3)^x


Így az egyenlet:


y + 1/y = 4


y^2 + 1 = 4y


y^2 - 4y + 1 = 0


Megoldás:


y1=2+√3=1/(2-√3)

y2=2-√3


x-re megoldva 2 és -2 jön ki.

2015. dec. 9. 13:15
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2015. dec. 11. 15:55