Szöveges feladatok? Elsőfokú egyenletek? Megvan a megoldás csak az egyenlet kellene. Bővebben lent.


1. Egy kutya 30 m távolságra lévő nyulat kezdett üldözni. Egyszerre kezdték a futást és a kutya egyenes vonalú pályán 3 perc alatt elfogta a nyulat, mert átlagsebessége 10 m/min-nel nagyobb volt, mint a nyúlé. Mekkora utat futott be a nyúl üldözés közben? Megoldás: ∀x eleme R+

2. Hány éves az, aki azt mondja: "3 év múlva félennyi idős leszek, mint amennyi A 6 évvel ezelőtt volt, amikor én harmadannyi éves voltam, mint ő most"? Megoldás: 30 éves



2015. máj. 16. 22:26
 1/2 tatyesz ***** válasza:

1. Fizikában s=v*t. s a megtett út, v a sebesség, t az idő. Legyen x a nyúl útja, ekkor a kutyáé x+30. Legyen a nyúl sebessége v, ekkor a kutyáé v+10. Az eltelt idő: t=3.


A nyúl esetében: x = v*3 (ez az első egyenlet)

A kutyánál:

x+30 = (v+10)*3 (ez a második egyenlet)

x+30 = v*3 + 30 /-30

x = v*3


A második egyenlet ugyanaz, mint az első, ezért bármi megoldás (ami a valóságban reális, tehát ∀x eleme R+ biztosan nem jó, mert a nyúl nem tud fényéveket megtenni 3 perc alatt).

2015. máj. 17. 12:57
 2/2 tatyesz ***** válasza:

2. Aki mondja, az legyen B.

B most: x éves

B 3 év múlva: x+3

B 6 éve: x-6

De 6 éve 3-ad annyi éves volt, mint A most. Ezért A most 3*(x-6) éves. A 6 éve 3*(x-6)-6 éves volt, ami 3x-24. De B ennek fele lesz 3 év múlva:


(3x-24):2 = x+3 /*2

3x-24 = 2x+6 /-2x

x-24 = 6 /+24

x = 30

2015. máj. 17. 13:05