sinx= -gyökalatt3/2
(mínusz gyök3 per kettő)
2016. okt. 14. 19:22
1/4 A kérdező kommentje:
Csak a számlálóban lévő 3-as van a gyök alatt. A kettes nem. Az egész előtt pedig mínusz jel van.
2016. okt. 14. 19:23
2/4 anonim válasza:
Függvényáblából kinézed (azzal gondolom ne fárasszalak, hogy hogy lehet fv. tábla nélkül kiszámolni).
x0=60°=pi/3 (az első negyedben)
Viszont ez negatív. A szinusz a 3. és 4. negyedben negatív. Tehát a 3. és 4. negyedben lesz megoldásunk.
3. negyedben 180°+60°=120°=2pi/3
4. negyedben 360°-60°=300°=5pi/3 vagy -60°=-pi/3
A szinuszfüggvény perodikus, ezért
x1=2pi/3+2kpi
x2=5pi/3+2kpi keZ
(pi=180°)
3/4 A kérdező kommentje:
az x1= az nem 4pi/3 akart lenni? 180 fok+60 fok, nem? sin240=-0,866-al
2016. okt. 14. 19:52