Hogyan kell megoldani ezt a trigonometrikus egyenletet?


sinx= -gyökalatt3/2


(mínusz gyök3 per kettő)


2016. okt. 14. 19:22
 1/4 A kérdező kommentje:
Csak a számlálóban lévő 3-as van a gyök alatt. A kettes nem. Az egész előtt pedig mínusz jel van.
2016. okt. 14. 19:23
 2/4 anonim ***** válasza:

Függvényáblából kinézed (azzal gondolom ne fárasszalak, hogy hogy lehet fv. tábla nélkül kiszámolni).

x0=60°=pi/3 (az első negyedben)


Viszont ez negatív. A szinusz a 3. és 4. negyedben negatív. Tehát a 3. és 4. negyedben lesz megoldásunk.

3. negyedben 180°+60°=120°=2pi/3

4. negyedben 360°-60°=300°=5pi/3 vagy -60°=-pi/3

A szinuszfüggvény perodikus, ezért

x1=2pi/3+2kpi

x2=5pi/3+2kpi keZ


(pi=180°)

2016. okt. 14. 19:35
 3/4 A kérdező kommentje:
az x1= az nem 4pi/3 akart lenni? 180 fok+60 fok, nem? sin240=-0,866-al
2016. okt. 14. 19:52
 4/4 anonim ***** válasza:
De, igazad van. :D
2016. okt. 14. 20:02