Hogyan kell a következő egyenletet kiszámolni cos2x= (√2) /2?


2015. máj. 30. 19:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Nos, azt "illik" tudni, hogy cos ±45º = (√2)/2 ("nevezetes szogfuggvenyek")


Tehat 2x = ±45º (vagy ha ugy tetszik, ±PI/4), osztasz 2-vel

2015. máj. 30. 20:14
 2/4 anonim ***** válasza:
És az x=9pí/8-cal mi a helyzet?
2015. máj. 30. 20:34
 3/4 anonim ***** válasza:

vagy favágó módszerrel


cos^2(x) = cos^2(x)−sin^2(x)


sin^2 x = 1- cos^2 x


cos^2(x)-[1-cos^2(x)]=(gyök2)/2


cos^2(x)=[ [(gyök2)/2]+1 ]/2


gyök az egészből


cosx1=0,9239 cosx2=-0,9239


visszakeresed azt annyi

2015. máj. 31. 00:55
 4/4 anonim ***** válasza:

cos 2x = √2/2


1. síknegyed

2x = π/4 + k∙2π

x₁ = π/8 + k∙π, kϵZ

(22,5° + k∙180°)


4. síknegyed

2x = 2π - π/4 + k∙2π

2x = 7π/4 + k∙2π

x₂ = 7π/8 + k∙π, kϵZ

(337,5° + k∙180°)

2015. máj. 31. 07:39