2015. máj. 30. 19:11
1/4 anonim válasza:
Nos, azt "illik" tudni, hogy cos ±45º = (√2)/2 ("nevezetes szogfuggvenyek")
Tehat 2x = ±45º (vagy ha ugy tetszik, ±PI/4), osztasz 2-vel
3/4 anonim válasza:
vagy favágó módszerrel
cos^2(x) = cos^2(x)−sin^2(x)
sin^2 x = 1- cos^2 x
cos^2(x)-[1-cos^2(x)]=(gyök2)/2
cos^2(x)=[ [(gyök2)/2]+1 ]/2
gyök az egészből
cosx1=0,9239 cosx2=-0,9239
visszakeresed azt annyi
4/4 anonim válasza:
cos 2x = √2/2
1. síknegyed
2x = π/4 + k∙2π
x₁ = π/8 + k∙π, kϵZ
(22,5° + k∙180°)
4. síknegyed
2x = 2π - π/4 + k∙2π
2x = 7π/4 + k∙2π
x₂ = 7π/8 + k∙π, kϵZ
(337,5° + k∙180°)