x/2x-1 - 1/2x+1 = 4/4x a masodikon - 12014. jan. 9. 17:59
1/3 anonim válasza:
4x^2-1=(2x+1)(2x-1)
tehát a közös nevező a (2x+1)(2x-1)
ezzel szorozd végig az egyenletet.
2/3 A kérdező kommentje:
Ezt ertem es meg is csinaltam de szerintem rossz. Az eredmenyeim 1,85 es -1,35
2014. jan. 9. 19:02
3/3 anonim válasza:
végig szorozva:
x(2x+1)-(2x-1)=4
2x^2+x-2x+1-4=0
2x^2-x-3=0
megoldóképlet
x1=3/2 x2=-1