Segit valaki kiszámolni ezt a másodfokú egyenletet?

x/2x-1 - 1/2x+1 = 4/4x a masodikon - 1

2014. jan. 9. 17:59
 1/3 anonim ***** válasza:

4x^2-1=(2x+1)(2x-1)

tehát a közös nevező a (2x+1)(2x-1)

ezzel szorozd végig az egyenletet.

2014. jan. 9. 18:14
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezt ertem es meg is csinaltam de szerintem rossz. Az eredmenyeim 1,85 es -1,35
2014. jan. 9. 19:02
 3/3 anonim ***** válasza:

végig szorozva:

x(2x+1)-(2x-1)=4

2x^2+x-2x+1-4=0

2x^2-x-3=0

megoldóképlet

x1=3/2 x2=-1

2014. jan. 9. 19:26