Hogyan kell kiszámolni a következő egyenletet?

(1/3)=e^x*x
2012. dec. 30. 13:03
 1/2 A kérdező kommentje:
A *x nem hatványkitevőben van, hanem az e^x van vele megszorozva.
2012. dec. 30. 13:04
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezt az egyenletet elemi módszerekkel nem lehet megoldani. Csak közelítő módszerek jöhetnek szóba. Egyik ilyen módszert Newton-módszernek hívják. (Ha jobban érdekel, nézzél utána a neten.) Veszünk egy közelítő értéket x1=0,5; majd behelyettesítjük xn=x(n-1)-f(x((n-1))/f'(x(n-1)) iterációba. Így x2=0,301451; x3=0,25929; x4=0,25763 stb. lesz. A sorozatban addig megyünk, amíg |xn-x(n-1)|<0.0001 egy hibakorlát alá nem esünk. Sz. Gy.

f(x):= e^x*x-1/3 f'(x):=e^x*(x+1) és xn számsorozatot jelöli. Sz. Gy.

2012. dec. 30. 14:33