Hogy is kéne megoldani ezt a trigonometrikus egyenletet? (sürgős)


tg^2(2x+(pi/3))-3=0 Remélem értelmezhetően írtam le :)

Az a problémám, hogy a számológépen nem ír ki tizedes törtet.

kérdéseim:

Akkor most először fokokban kéne számolnom és a végén kéne odaírnom radiánban az eredményt?

4 Eredmény lesz?


2015. márc. 1. 14:43
 1/3 anonim ***** válasza:
nem kell radiánnal szórakozni, elég fokban kifejezni az eredményt
2015. márc. 1. 15:26
 2/3 anonim ***** válasza:

atviszed a -3-at a masik oldalra majd gyokot vonsz az egyenletbol:

tg^2(2x+(pi/3))=3/ sqrt() (en igy jelolom a gyokot)


I. tg(2x+(pi/3))=sqrt(3)

vagy

II. tg(2x+(pi/3))=-sqrt(3)


Mindket esetben alkalmazod az arctg() fuggvenyt, majd kifejezed az x-et. A vegen ellenorizd le az eredmenyeket.

Mivel nem irtad, hogy milyen intervallumon kell megoldani az egyenletet, ezert en ugy tekintettem, hogy az egesz R-en, igy vegtelen megoldasod lesz.

Ha tobbet szeretnel megtudni az egyenletedrol:

[link]


Megjegyzem, hogy radianba dolgozzal, aztan ha erdekel mi mennyi fok, akkor atalakitod a radiant fokba.

2015. márc. 1. 16:46
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, most végre sikerült megoldanom. Rájöttem, hogy miket rontottam el.
2015. márc. 1. 18:39