cos2x=sinx+cosx


nem kell eredmény, csak az a pár lépés. köszi :)


2014. febr. 17. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Átalakítod a bal oldalt:

cos 2x=cos^2x-sin^2x

cos^2x-sin^2x=(cosx-sinx)(cosx+sinx)

Visszaírod az egyenletbe:

(cosx-sinx)(cosx+sinx)=sinx+cos x


cos x-sin x=1


cos x=0+2*k*pi, ahol k term. szám.

2014. febr. 17. 17:38
 2/7 anonim ***** válasza:

1.-nek és neked:

sin(x)+cos(x)-szel csak akkor szabad leosztani, ha kikötöd, hogy nem 0, és külön megvizsgálod, hogy mi van, ha sin(x)+cos(x)=0

Ha nem vizsgálod meg, gyököt vesztesz. Pl. x=3pi/4-re is teljesül az egyenlőség.

2014. febr. 17. 18:08
 3/7 anonim ***** válasza:
És nem cos x=0+2kpi, hanem x=0+2kpi
2014. febr. 17. 18:09
 4/7 anonim ***** válasza:
Na, még egy utolsó. A sin x - cos x = 1 egyenletnek nem csak a 0 (+periódus), hanem a -pi/2 (+periódus) is megoldása.
2014. febr. 17. 18:13
 5/7 anonim ***** válasza:

A kiinduló egyenlet

cos2x = sinx + cosx


A bal oldal átalakítva

cos2x = cos²x - sin²x = (cosx + sinx)(cosx - sinx)


Vissza az kiinduló egyenletbe

(cosx + sinx)(cosx - sinx) = sinx + cosx


Nullára rendezve

(cosx + sinx)(cosx - sinx) - (sinx + cosx) = 0


Kiemelés után

(cosx + sinx)(cosx - sinx - 1) = 0


A következő két egyenletet kell megoldani

cosx + sinx = 0

cosx - sinx - 1 = 0

2014. febr. 17. 18:28
 6/7 anonim ***** válasza:
#1. Vagyok, igaz, elnéztem egy feltételt, de köszönöm a kijavítást, ez az egyik legnagyobb hibám egyenletek megoldásának a terén.
2014. febr. 17. 18:47
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm.esetleg még ezt megnéznétek?

gyök(2)*cos2x=sinx+cosx

2014. febr. 17. 18:52