sin^2x + tg^2x = 3/2
Nagyon megköszönném!
2013. jún. 1. 15:57
1/2 anonim válasza:
sin^2x-et átírod 1-cos^2x-é
tg^2x-et meg 1/(cos^2x)-1é //+ kikötés
sin^2x + tg^2x = 3/2
1-cos^2x + 1/(cos^2x)-1 = 3/2
1/(cos^2x) - cos^2x = 3/2
új ismeretlen bevezetése: cos^2x = a
1/a - a = 1,5
1 - a^2 = 1,5*a
...
2/2 A kérdező kommentje:
Szpásszibááááá úgybizony dáá!
2013. jún. 1. 18:05