Calvin Broadus kérdése:

Valaki meg tudná oldani ezt a trigonometrikus egyenletet?


sin^2x + tg^2x = 3/2


Nagyon megköszönném!



2013. jún. 1. 15:57
 1/2 anonim ***** válasza:

sin^2x-et átírod 1-cos^2x-é

tg^2x-et meg 1/(cos^2x)-1é //+ kikötés


sin^2x + tg^2x = 3/2

1-cos^2x + 1/(cos^2x)-1 = 3/2

1/(cos^2x) - cos^2x = 3/2


új ismeretlen bevezetése: cos^2x = a


1/a - a = 1,5

1 - a^2 = 1,5*a

...

2013. jún. 1. 17:11
 2/2 A kérdező kommentje:
Szpásszibááááá úgybizony dáá!
2013. jún. 1. 18:05