Szeretnék kérni egy kis segítséget hogy kell megoldani ezt a trigonometrikus egyenletet? Cosx*tgx=-1/2

2013. márc. 4. 17:04
 1/3 anonim ***** válasza:

tgx= sinx/cosx

ebbol jön az, hogy:

cos*sinx/cos*=-1/2

sinx=-1/2

x=-30+2k*pí

2013. márc. 4. 17:28
 2/3 anonim ***** válasza:

lemaradtak az x-ek, szóval

cosx*sinx/cosx=-1/2

2013. márc. 4. 17:28
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi szépen (:
2013. márc. 4. 19:03