Hogy kell megoldani az alábbi trigonometrikus egyenletet?

sin(x)/(cos^2(x))=0,78125

2013. okt. 20. 15:08
 1/2 anonim ***** válasza:

sin x = 0,78125*cos^2 x


sin x = 0,78125*(1 - sin^2 x)


sin x = 0,78125 - 0,78125*sin^2 x


0,78125*sin^2 x + sin x - 0,78125 = 0

.

.

.


-KA-

2013. okt. 20. 15:13
 2/2 A kérdező kommentje:
Kicsivel azután, hogy kiírtam, rájöttem, de köszi! :) :D
2013. okt. 20. 15:24