2016. szept. 10. 22:02
1/3 anonim válasza:
Két dolgot kell használni:
(1) sin(α) = sin(α+2π) // periodikus a függvény
(2) sin(α) = sin(π-α) // x=π egyenesre tükörkép
így:
(alapeset): sin(3x)=sin(x) -> 3x=x, x=?
(1 használata): sin(3x)=sin(x+2π) -> 3x=x+2π, x=?
(2 használata): sin(3x)=sin(π-x) -> 3x=π-x, x=?
(1 és 2 használata): sin(3x)=sin(π-(x+2π)) -> 3x=π-(x+2π), x=?
3/3 Fibonacci válasza:
Az egyik addíciós képletet ajánlatos használni, mellyel sokkal bonyolultabb
pl. sin(123x) = sin(987x) egyenletek is könnyedén megoldhatók..
[link] 1.oldal