sin135∘
_______ −cos^2^30∘*tg^2^30∘
cos135∘
(a "^2^" a négyzetességet jelöli)
A válaszokat előre is köszönöm!
2016. szept. 4. 14:00
1/2 anonim válasza:
= tg 135 - cos^2^30 *(sin^2^30/cos^2^30)
=tg(180-45) -sin^2^30=
= - tg45-sin^2^30 (a tangens megtartja az előjelét abból a negyedből ahonnan származik)
=-1-(1/2)^2=-5/4
2/2 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm a választ!
2016. szept. 4. 16:41