Hogyan kell az alábbi trigonometrikus egyenletet megoldani?


sin135∘

_______ −cos^2^30∘*tg^2^30∘

cos135∘


(a "^2^" a négyzetességet jelöli)


A válaszokat előre is köszönöm!



2016. szept. 4. 14:00
 1/2 anonim ***** válasza:
49%

= tg 135 - cos^2^30 *(sin^2^30/cos^2^30)

=tg(180-45) -sin^2^30=

= - tg45-sin^2^30 (a tangens megtartja az előjelét abból a negyedből ahonnan származik)

=-1-(1/2)^2=-5/4

2016. szept. 4. 14:19
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm a választ!
2016. szept. 4. 16:41