2010. ápr. 24. 17:24
1/2 anonim válasza:
Ha átrendezzük az egyenletet, akkor látható, hogy aba+bab=111*(a+b), tehát osztható 111-gyel, és (a+b)-vel. 111=3*37.
Tehát a szám osztói: 3, 37 (a+b)
Ezeket kell valahogy elrendeznünk n* ab formában.
Ha végigmegyünk a lehetséges eseteken, nekem úgy tűnik hogy a természetes számok halmazán egyetlen megoldás létezik: a=3, b=7, n=30
ha valaki tud más megoldást is, ossza meg velem is :)
2/2 A kérdező kommentje:
köszi szépen
2010. máj. 3. 15:27