Határozzuk meg az ab és n természetes számokat, amelyekre aba+bab= n*ab. Az ab, aba, bab két-és háromjegyü számok. Légyszi, tud segiteni valaki?

2010. ápr. 24. 17:24
 1/2 anonim válasza:

Ha átrendezzük az egyenletet, akkor látható, hogy aba+bab=111*(a+b), tehát osztható 111-gyel, és (a+b)-vel. 111=3*37.

Tehát a szám osztói: 3, 37 (a+b)

Ezeket kell valahogy elrendeznünk n* ab formában.

Ha végigmegyünk a lehetséges eseteken, nekem úgy tűnik hogy a természetes számok halmazán egyetlen megoldás létezik: a=3, b=7, n=30

ha valaki tud más megoldást is, ossza meg velem is :)

2010. máj. 2. 12:01
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi szépen
2010. máj. 3. 15:27