2009. nov. 24. 19:31
1/4 anonim válasza:
x^2-y^2=(x-y)*(x+y)
225 osztói:
1 225
3 75
5 45
9 25
15 15
Lehet:
x=15 y=0
x=-15 y=0
Lehet,hogy van még megoldás.
3/4 anonim válasza:
A két számot jelölje a és b.
a(négyzet)-b(négyzet)=225
nevezetes azonosság miatt (biztos tanultátok):
(a+b)*(a-b)=225
Ekkor ugye az egyik tényező a 255 egyik osztója, a másikat pedig úgy akpod meg, hogy a 225-öt elosztod ezzel a számmal. A 225 osztói: 1, 3, 5, 9, 15, 25, 45, 74, 225. Ezekből kapod a következő számpárokat: 112 - 113 ; 36 - 39 ; 20 - 25 ; 8 - 17 ; 0 - 15 ; -8 - 17 ; -20 - 25 ; -36 - 39 ; -112 - 113. Ezek között viszont van, ami negatív (tehát nem természetes),úgyhogy a megoldást a következő számpárok alkotják:112 - 113 ; 36 - 39 ; 20 - 25 ; 8 - 17 ; 0 - 15
4/4 kioko 123 válasza:
mi a 225 osztói?? prim számban