2011. okt. 23. 23:37
1/3 anonim válasza:
Pisti! Megmondtam hogy ne Facebookoz az órámon és akkor megértetted volna. Holnap számonkérés!!!
2/3 bongolo válasza:
A számok x és y.
42-nek és 1260-nak is fel kell írni a prímtényezőit:
42 = 2·3·7
1260 = 2·2·3·3·5·7
2·3·7 benne van x-ben és y-ban is (közös osztó), de az 1260-ból a másik 2, másik 3 illetve az 5 (vagyis ami nem közös prímtényező) csak az egyikben.
Ezt a 3 osztót 2³=8 féleképpen lehet szétosztani a két szám között, annyi megoldás lesz. Ezek pl. megoldások:
x=42, y=42·2·3·5=1260
x=42·2=84, y=42·3·5=630
x=42·3=126, y=42·2·5=420
x=42·5=210, y=42·2·3=252
stb.
3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget. Így már értem .
2011. okt. 24. 13:59