2011. szept. 11. 13:26
1/3 anonim válasza:
A meghatározás alapján a nagyobbik szám a másik tízszreese. (ez logikus) Innentől kezdve:
1. szám: x
2. szám: 10x
17864 = 10x + x
A többi a Te dolgod.
2/3 anonim válasza:
x+10x = 17864
x = 1624
tehát egyik szám a 1624, másik az 16240.
3/3 anonim válasza:
Van 2 természetes számunk az egyik x a másik y.
Legyen x a nagyobbik.
A nagyobbik 0-ra végződik vagyis 10-el osztható.
Ha ezt a nullát elhagyjuk, a kisebbik számot kapjuk. Vagyis x/10=y -> x=10y
Ez alapján
10y+y=17864
y=1624
10y=x=16240