Két természetes szám összege 17 864. A nagyobbik 0-ra végződik. Ha ezt a nullát elhagyjuk, a kisebbik számot kapjuk. Melyik az a két szám?

2011. szept. 11. 13:26
 1/3 anonim ***** válasza:

A meghatározás alapján a nagyobbik szám a másik tízszreese. (ez logikus) Innentől kezdve:

1. szám: x

2. szám: 10x


17864 = 10x + x


A többi a Te dolgod.

2011. szept. 11. 13:32
 2/3 anonim ***** válasza:

x+10x = 17864

x = 1624


tehát egyik szám a 1624, másik az 16240.

2011. szept. 11. 13:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Van 2 természetes számunk az egyik x a másik y.

Legyen x a nagyobbik.

A nagyobbik 0-ra végződik vagyis 10-el osztható.

Ha ezt a nullát elhagyjuk, a kisebbik számot kapjuk. Vagyis x/10=y -> x=10y

Ez alapján

10y+y=17864

y=1624

10y=x=16240

2011. szept. 11. 13:41