2009. nov. 23. 16:17
1/4 anonim válasza:
x^2-y^2=255
x^2-y^2=(x+y)*(x-y)
mivel x és y egész, ezért (x+y) és (x-y) is egész
255 primtényezős szorzata 255=17*5*3
alkossunk párokat:
17*(5*3)=17*15
5*(17*3)=5*51
3*(5*17)=3*85
ebbőlkapunk kétismeretlenes egyenletrendszereket, amiket meg kell oldani
1. x+y=17 x-y=15
2. x+y=15 x-y=17
3. x+y=5 x-y=51
4. x+y=51 x-y=5
5. x+y=3 x-y=85
6. x+y=85 x-y=3
aztán persze az eredmények közül ki kell zárni azokat, amik nem természetes számok.
jó munkát!
2/4 anonim válasza:
bocsi, elnéztem,
a 225 pímtényezője kell és nem a 255-é.
225=5*5*3*3
így egy picit több variáció lesz, de a légyeg ugyanaz. :)
3/4 anonim válasza:
meg a két triviális megoldást se maradjon ki:
+1. (x+y)=225 (x-y)=1
+2. (x+y)=1 (x-y)=225
4/4 A kérdező kommentje:
Uhh..hogy őszinte legyek nem nagyon értem :(
Leírnád nekem a 225-tel a teljes megoldást egy kis magyarázattal?
2009. nov. 24. 15:35