Határozzuk meg az első n páratlan természetes szám összegét. Megmagyarázza valaki?

2010. ápr. 18. 10:13
 1/3 anonim ***** válasza:

(n/2)*(1+n)


[link]


[link]


[link]

2010. ápr. 18. 10:51
 2/3 anonim ***** válasza:

1+3=4, 4+5=9, 9+7=16, ...

nem jó az első válaszadó által megadott képlet.

A helyes képlet teljes indukcióval bizonyítható:

n^2+2n+1=(n+1)^2

2010. ápr. 18. 13:56
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat.
2010. ápr. 20. 07:45