2010. ápr. 18. 10:13
1/3 anonim válasza:
2/3 anonim válasza:
1+3=4, 4+5=9, 9+7=16, ...
nem jó az első válaszadó által megadott képlet.
A helyes képlet teljes indukcióval bizonyítható:
n^2+2n+1=(n+1)^2
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat.
2010. ápr. 20. 07:45