Meg tudod oldani az első 4 feladatot?

Deriváld a függvényeket! [link]
2011. okt. 26. 11:47
 1/5 anonim válasza:
én meg bírom.
2011. okt. 26. 13:54
 2/5 anonim ***** válasza:

Először ezt akartam ajánlani:

[link]

Néha olyan alakban hozza az eredményeket, hogy elég nehéz kideríteni, hogy ugyanaz-e, mint amit kézzel kaptam.

Ezért inkább beírtam GeoGebrába, ennek az eredményei közelebb állnak, de persze sokféle formában leírható az eredmény.

[link]

Nem tudom, ennyi segítségre gondoltál?

2011. okt. 26. 16:11
 3/5 anonim ***** válasza:

y = 2̽ *ln(x/2)


y = e^ln[2̽ *ln(x/2)] = e^{ln2̽ + lnln(x/2)} = e^{x*ln2 + lnln(x/2)} ezt meg már a láncszabály szerint deriváljuk:


e^{x*ln2 + lnln(x/2)}' = e^{x*ln2 + lnln(x/2)} * {x*ln2 + lnln(x/2)}' =


= e^{x*ln2 + lnln(x/2)} * {ln2 + 1/[ln(x/2)]*1/(x/2)*1/2} =


Gondolom, tovább már menni fog.

2011. okt. 26. 16:21
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm :) végeredményeket nem tudnátok esetleg?
2011. okt. 26. 17:08
 5/5 anonim ***** válasza:

A 16:11 -es válaszban küldött képen ott vannak a végeredmények!

Persze minden eredményt tovább lehet egyszerűsíteni, kiemelni, stb. Ki mit tart VÉGeredménynek.

2011. okt. 26. 17:29