Megtudná valaki oldani ezt a két feladatot?


András és Béla együtt 70 évesek. András ma kétszer annyi idős, mint Béla volt akkor, amikor András annyi idős volt, mint most Béla. Hány éves Béla?


Két iskolába összesen 805-en járnak. Az egyik iskola tanulói számának harmada egyenlő a másik iskola tanulói számának felével. Hányan járnak a két iskolába?


Ezt a két feladatot nem tudom megoldani. Kéne egy kis segítség. Egyenletbe kéne felírni. Aki leírná nekem az egyenletet nagyon szépen megköszönném.


2011. márc. 28. 20:49
 1/3 Silber ***** válasza:

2.:

a+b=805

a/3=b/2


Az elsőt egyszerűen képtelen vagyok felfogni... Teljesen értelmetlen ennyire bonyolultan megfogalmazni, mert nem segít a szöveges feladatok egyenletbe történő írásába...

a+b=70

2011. márc. 28. 21:07
 2/3 Davidkaa007 válasza:
Hali el tudnád magyarázni még egyszer a 2. feladat megoldását,mert nem értem.
2018. márc. 17. 14:04
 3/3 Silber ***** válasza:

"Két iskolába összesen 805-en járnak."

Tegyük fel, hogy az egyik iskolába "x" gyerek jár, a másikba pedig "y". Ekkor felírható a következő egyenlet:

x+y=805

Egy egyenlet két ismeretlennel nem oldható meg (ezesetben), ezért további összefüggéseket keresünk a szövegben.


"Az egyik iskola tanulói számának harmada"

Ez felírható úgy, hogy "x/3".


"[...] egyenlő a másik iskola tanulói számának felével"

Tehát a másik iskola tanulószámának fele a következőképp fejezhető ki: "y/2".


A feladat szövege alapján pedig a két kifejezés között az összefüggés az "egyenlő", azaz:

x/3=y/2


Mink van akkor?

x+y=805

x/3=y/2


Két egyenlet, amelyek egymástól lineárisan függetlenek. Ez alapján a két ismeretlen értéke kifejezéssel könnyedén meghatározható.

2018. márc. 17. 19:04