SOS! Vaki megtudná oldani ezt a feladatot levezetve? 5x2-2 (5k+3) x+5k2+6k+1=0

2010. nov. 14. 15:44
 1/6 A kérdező kommentje:
a képlet elején 5x négyzet akar lenni,ill. 5k négyzet
2010. nov. 14. 15:51
 2/6 anonim válasza:
és az (5k+3) az x-ediken van?
2010. nov. 14. 23:38
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez a feladat?


5x² - 2(5k+3)x + 5k² + 6k + 1 = 0

2010. nov. 14. 23:51
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez lenne a feleadat??

5k² - 2(5k+3)k + 5k² + 6k + 1 = 0



5k² - 10k²-6k + 5k² + 6k + 1 = 0

1 nem= 0

2010. nov. 15. 12:10
 5/6 A kérdező kommentje:
igen ez lenne a feladat!
2010. nov. 15. 18:28
 6/6 A kérdező kommentje:

a zárójel utá"x" van nem "k"

aki elsőre írta fel az a jó!

előre is köszönöm a segítséget

2010. nov. 15. 18:30