Háromszöges feladatot hogy kell megoldani? (lent:D)

Az ABC derékszögű háromszögben C csúcsnál van derékszög. Az átfogóhoz tartozó magasság és a súlyvonal hosszának aránya 12:37. Számítsuk ki a derékszögű háromszög hegyesszögei szinuszának pontos értékét.
2011. nov. 1. 20:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Az arányokat x-ekkel kifejezve ird fel és rájösz
2011. nov. 1. 20:39
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez jutott eszembe:

[link]

2011. nov. 1. 22:14
 3/9 anonim ***** válasza:

"Az ABC derékszögű háromszögben C csúcsnál van derékszög."

Kedves képküldő matematikus!

Az idézett mondat a feladat része volt, nem szabadon választott. Ha lehet, olyan háromszöget rajzolj, amilyent a feladat meghatároz.

2011. nov. 1. 23:21
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm az oktatást.

Sajnálom, hogy nem látod a C csúcsnál a derékszöget, és eszerint a t (Thalész) kört sem.

2011. nov. 2. 12:57
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves Képszerkesztő matematikus :) A COSgamma számításnál a 25×49 hogy jön ki?
2011. nov. 2. 15:21
 6/9 BKRS ***** válasza:

Milyen gamma?

Ami nincs az abran: m:s=12/37, vagyis valamilyen x-re m=12x es s=37x

cos (delta) = 12x/37x = 12/37 a K C1 C derekszogu haromszogbol szamitva.

cos(alfa) = gyok (1 - sin^2(alfa)) = gyok(1-37/37*37) =

gyok((37*37 -37)/(37*37)) = gyok((36*37)/(37*37)) =

6* gyok(37) / 37

2011. nov. 2. 16:07
 7/9 anonim ***** válasza:
77%

" a 25×49 hogy jön ki?"

a^2-b^2=(a-b)(a+b)

37^2-12^2=(37-12)*(37+12)

2011. nov. 2. 17:43
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Második válaszoló vagyok. (Képfeltöltő matematikus nem vagyok.)

Privátban kis kaptam kérést a részletesebb leírásra, most megteszem:

[link]

2011. nov. 2. 21:15
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha

m - az átfogóhoz tartozó magasság

s - az átfogóhoz tartozó súlyvonal

a hányadosuk

q = m/s (<= 1)

α - a kisebbik hegyesszög

ß - a nagyobbik hegyesszög


akkor


sinα = √[(1 - K)/2]

sinß = √[(1 + K)/2]


ahol

K = √( 1 - q²)


DeeDee

**********

2011. nov. 2. 22:37