Hogy kell megoldani ezt a feladatot?

Anna és Berci együtt 33 kg, amíg Anna és CSaba együtt 28 kg. Hány kilogramm Ana, Berci és Csaba külön-külön, ha Berci meg Csaba 36 kg együtt..
2011. okt. 26. 17:03
 1/5 anonim ***** válasza:

A+B = 33kg

A+CS = 28kg

B+CS = 36kg


Egyenletbe:

A+B+A+CS=61

2A+B+CS=61 (ugye: B+CS=36)ezért:

2A+36=61

2A=25

A=14,5


Ezt visszahelyettesítve megkapjuk, hogy:

A=14,5kg

B=18,5kg

CS=17,5kg

2011. okt. 26. 17:18
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm de az A +cs= 33 ez hogy jött ki mikor nem volt 33 megadva?
2011. okt. 26. 17:24
 3/5 anonim válasza:

Felírod a 3 egyenletet:

A+B=33

A+C=28

B+C=36

------------------------------

Ezután 1. egyenletből a 2.:

A-B=33 - A+C=28 értelemszerűen kiesik az A (mert A-A=0) marad az, hogy: B-C=5 (33-28).

Majd kivonod a 2. egyenletből az 3. egyenletet:

A+C=28 - B+C=36 ---> C-C=0 marad A-B=-8 (mert 28-36).

Majd kivonod az 1. egyenletből a 3. egyenletet:

A+B=33 - B+C=36 ---> B-B=0 marad A-C=-3 (mert 33-36).

Ha átrendezed a kapott egyenleteket: B=5-C, A=-8+B és A=-3+C. Helyettesítsd be az A=-3+C-t és a B=5+C-t az eredeti 1. egyenletbe, ekkor: A+B=33 behelyettesítesz: -3+C+5+C=33, ezt megoldod, kapod: C=15,5. Ezek után már csak be kell helyettesítened: B=5+15,5 ---> B=20,5. A=-3+15,5 ---> A=12,5.

2011. okt. 26. 17:24
 4/5 A kérdező kommentje:

elírtam a feladatot :S

Anna és Berci együtt 22 kg, amíg Anna és CSaba együtt 28 kg. Hány kilogramm Ana, Berci és Csaba külön-külön, ha Berci meg Csaba 36 kg együtt.. ez a feladat légszíves ezzel is magyarázd el

köszönöm szépen

2011. okt. 26. 17:29
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet egyszerűbben is


(1) A + B = 22

(2) A + C = 28

(3) B + C = 36



(2)-ből kivonva (1)-t

(4) C - B = 6

Ehhez (3)-t hozzávéve

(3) C + B = 36


Összeadva a két egyenletet (3)+(4)

2C = 42

C = 21

======


Kivonva egymásból (3)-(4)

2B = 30

B = 15

======


(1)-ből

A = 22 - B

A = 7

=====


DeeDee

************

2011. okt. 26. 18:18