Három testvér közösen vásárolt egy televíziót. A legidősebb éppen annyi pénzt adott a vételárba,

mint a másik kettő együtt. A középső feleannyit fizetett, mint a másik kettő együtt. 18,000ft ot fizetett a középső testvér


2011. jan. 21. 18:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem egészen világos a feladat leírása, azon kívül mi a kérdés?
2011. jan. 21. 18:51
 2/5 wakeupjohnny válasza:

18000+18000*2=54000 (a TV ára)

18000+X+27000=54000 (X az első testvér)

X=9000

Az első 9000 a második 18000 a harmadik testvér pedig 27000 forintal járult hozzá a TV vásárlásához

2011. jan. 21. 19:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi a kérdés, a tv ára, vagy hogy mennyit fizettek? Egy egyszerű egyenlettel megvan, x amennyit a legfiatalabb fizetett. 18 000-t a középső, és 18000+x-et a legidősebb. A legfiatalabb (x) és legidősebb kétszer annyit fizetett, mint a középső.

18000=(18000+x+x)/2

x=9000

9000, 18000, 27000. A tv pedig 54 00 Ft.

2011. jan. 21. 19:02
 4/5 A kérdező kommentje:

Mennyibe kerül a televízió?

A vételár hányad részét fizette ki a középső testvér?

A vételár hányad részét fizette ki a legidősebb testvér?

A vételár hányad részét fizette ki a legfiatalabb testvér?

2011. jan. 21. 19:03
 5/5 anonim ***** válasza:

Mennyibe kerül a televízió? 54 000 Ft

A vételár hányad részét fizette ki a középső testvér? 1/3

A vételár hányad részét fizette ki a legidősebb testvér? 1/2

A vételár hányad részét fizette ki a legfiatalabb testvér? 1/6

2011. jan. 21. 19:42