Az 1, a 8, és a 22 számokhoz ugyanazt a valós számot adva egy mérteni sorozat 3 szomszédos elmét kapjuk. Melyik ez a mértani sorozat?


Próbáltam többször is, de nem sikerült. Segítenétek benne?



2016. szept. 28. 15:37
 1/3 anonim ***** válasza:

8+x = (1+x) * q

22+x = (8+x) * q


q=2

x=6

2016. szept. 28. 15:56
 2/3 anonim ***** válasza:

sorozat lesz

1+a ...8+a...22+a

a középső mértani közepe a két szomszédnak

ezt kell megoldani:

(8+a)^2=(1+a)(22+a)

ebből megoldva a=6

Tehát a sorozat 7...14...28

2016. szept. 28. 15:57
 3/3 anonim ***** válasza:

(1+a)q=8+a


(8+a)q=22+a ->(8+a)^2/(1+a)=22+a

2016. szept. 28. 16:01