Az 1, a 8, és a 22 számokhoz ugyanazt a valós számot adva egy mérteni sorozat 3 szomszédos elmét kapjuk. Melyik ez a mértani sorozat?
Próbáltam többször is, de nem sikerült. Segítenétek benne?
2016. szept. 28. 15:37
1/3 anonim válasza:
8+x = (1+x) * q
22+x = (8+x) * q
q=2
x=6
2/3 anonim válasza:
sorozat lesz
1+a ...8+a...22+a
a középső mértani közepe a két szomszédnak
ezt kell megoldani:
(8+a)^2=(1+a)(22+a)
ebből megoldva a=6
Tehát a sorozat 7...14...28
3/3 anonim válasza:
(1+a)q=8+a
(8+a)q=22+a ->(8+a)^2/(1+a)=22+a