2016. jún. 16. 10:41
1/3 anonim válasza:
2x+y=-3
n(2;1)---erre merőleges normálvektor n(1;-2)
Átmegy az origon tehát x0=0 y0=0
normálvektoros egyenlet:
x-2y=0*1+0*-2
x-2y=0
másképp
y=-2x-3
ennek a meredeksége -2
erre merőleges meredekség 1/2
mivel átmegy az origon az mx+b-nél b=0
az egyenes így :y=(1/2)x
2/3 anonim válasza:
a1=2
a4=54
a4=a1*q^3 -->2*q^3=54
q^3=27
q=3
innen csak az összegképletbe kell behelyettesítened az adatokat
3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindkettőtöknek! :)
2016. jún. 18. 14:51