Érettségi! Segítesz? 1. Írja fel annak az egyenesnek az egyenletét, mely merőleges az f: 2x+y=-3 egyenletű egyenesre és áthalad az origón! 2. Egy mértani sorozat első tagja 2, negyedik tagja 54. Mekkora az első tíz tag összege?

2016. jún. 16. 10:41
 1/3 anonim ***** válasza:

2x+y=-3

n(2;1)---erre merőleges normálvektor n(1;-2)

Átmegy az origon tehát x0=0 y0=0

normálvektoros egyenlet:

x-2y=0*1+0*-2

x-2y=0

másképp

y=-2x-3

ennek a meredeksége -2

erre merőleges meredekség 1/2

mivel átmegy az origon az mx+b-nél b=0

az egyenes így :y=(1/2)x

2016. jún. 16. 14:10
 2/3 anonim ***** válasza:

a1=2

a4=54

a4=a1*q^3 -->2*q^3=54

q^3=27

q=3

innen csak az összegképletbe kell behelyettesítened az adatokat

2016. jún. 16. 14:17
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindkettőtöknek! :)
2016. jún. 18. 14:51