1. Írja fel annak az egyenesnek az egyenletét, amely merőleges az f: x-2y=10 egyenesre és áthalad a P (-2;3) ponton. 2. Mekkora területű részekre osztja az (x-3) 2+ (y+1) 2=16 egyenletű kört az y=1 egyenes?


Segítséget szeretnék kérni ezen feladatok megoldásában. Bevallom, legalább 5 éve nem foglalkoztam ilyen jellegű kérdésekkel, de kialakult egy ilyen helyzet.


Jelezném, hogy nem érdekelnek a támadó jellegű hozzászólások, nem poénból írok ide, ha lenne más megoldás nem itt lennék.


Mindenki másnak nagyon szépen köszönöm a segítségét. Fontos, hogy meg is szeretném érteni a dolgok miértjét, milyen képleteket kell használni és mi a levezetés lépései.



2016. máj. 19. 14:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ez jó-e, érthető-e, kielégíti-e az igényeidet?

[link]

2016. máj. 19. 17:03
 2/6 A kérdező kommentje:

Elsőként nagyon szépen köszönöm a válaszodat!


Másrészről viszont ne haragudj, de nem egészen világos. Ugye egyenletrendszerben megoldom a két egyenletet. Feltételezem, hogy a "c" és az "a" egyenletekkel. Viszont ebből nem igazán értem miként jön ki az A és a B pont. Vagy félreértettem valamit?

2016. máj. 19. 17:29
 3/6 anonim ***** válasza:
A "c" egyenletébe helyettesítve y=1 -et, x² - 6x - 3 = 0 egyenletre jutok. Ezt megoldva kapom a két metszéspont x koordinátáját, az y pedig 1. Nem értem, hogy mi a gondod?
2016. máj. 19. 18:11
 4/6 A kérdező kommentje:

Elnézésedet kérem, sikerült megértenem, teljes a dolog. Köszönöm szépen a segítségedet ebben a feladatban!


Esetleg az 1. feladatra van ötleted esetleg?

2016. máj. 19. 18:42
 5/6 tatyesz ***** válasza:

f: x-2y=10


Az egyenletből kiolvashatjuk az egyenes normálvektorát: n(1;-2) (Az x és y előtti számok)

Ez a vektor irányvektora a kérdéses egyenesnek. Ebből csinálhatunk normálvektort: n(2;1) (Ez a kérdéses egyenes normálvektora.) Az egyenes egyenlete: 2x+y=2*(-2)+1*3

2x+y=-1

2016. máj. 20. 11:04
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, rettentően hálás vagyok, sikerült megérteni, jól magyarázod.
2016. máj. 20. 15:24