Igazoljuk, hogy a következő értékek nem lehetnek egy mértani sorozat egymásután következő tagjai. Hogy kell?


A) sqrt2, sqrt3, sqrt5

B)sqrt3, 4, sqrt5

C) 2, sqrt3, sqrt5

D) sqrt5, sqrt10, sqrt15



Sqrt jelentése: gyök



2016. szept. 6. 12:09
 1/4 anonim ***** válasza:

A) sqrt2, sqrt3, sqrt5


sqrt3 / sqrt2 = sqrt(1,5)

sqrt5 / sqrt3 = sqrt(5/3)


sqrt(1,5) ≠ sqrt(5/3)


Mindkét tört a sorozat hányadosa (kvóciense) lenne.

2016. szept. 6. 12:25
 2/4 anonim ***** válasza:

Hogyhogy hogy kell? Tudod, hogy mi az, hogy mértani sorozat? Az egymást követő tagjainak hányadosa megegyezik. Igaz ez ezekre a sorozatokra? Nem.


Ennyi.

2016. szept. 6. 16:03
 3/4 Tom Benko ***** válasza:
a_{n-1}a_{n+1}=a_n^2. Ha teljesül, mértani.
2016. szept. 7. 10:10
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget
2016. szept. 7. 20:44