A) sqrt2, sqrt3, sqrt5
B)sqrt3, 4, sqrt5
C) 2, sqrt3, sqrt5
D) sqrt5, sqrt10, sqrt15
Sqrt jelentése: gyök
2016. szept. 6. 12:09
1/4 anonim válasza:
A) sqrt2, sqrt3, sqrt5
sqrt3 / sqrt2 = sqrt(1,5)
sqrt5 / sqrt3 = sqrt(5/3)
sqrt(1,5) ≠ sqrt(5/3)
Mindkét tört a sorozat hányadosa (kvóciense) lenne.
2/4 anonim válasza:
Hogyhogy hogy kell? Tudod, hogy mi az, hogy mértani sorozat? Az egymást követő tagjainak hányadosa megegyezik. Igaz ez ezekre a sorozatokra? Nem.
Ennyi.
3/4 Tom Benko válasza:
a_{n-1}a_{n+1}=a_n^2. Ha teljesül, mértani.
4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget
2016. szept. 7. 20:44