Érettségi! Segítesz? 1.1. Mekkora az egyenes körkúp felszíne és térfogata, ha alkotója 10 cm és alapkörének sugara 6 cm? 2. Egy számtani sorozat első tagja 5, differenciája 3. Határozza meg a sorozat századik tagját és az első száz elem összegét!

2016. jún. 18. 17:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha a=10 és r=6 akkor Pitagorasz tétellel jön, hogy m=8. Behelyettesíted az adatokat a térfogat és felszín képletbe és kész.

a1=5 és d=3

a100=a1+99d képletbe behelyettesítesz és kész.

S100=(a1+a100)/szorozva n ahol n =100


Ha nem megy akkor írj!

2016. jún. 18. 20:37
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Most már menni fog!
2016. jún. 19. 12:25
 3/3 anonim ***** válasza:

S100= (a1+a100)/2 szorozva n


Elgépeltem. Első voltam.

2016. jún. 19. 12:33