2016. jún. 18. 17:41
1/3 anonim válasza:
Ha a=10 és r=6 akkor Pitagorasz tétellel jön, hogy m=8. Behelyettesíted az adatokat a térfogat és felszín képletbe és kész.
a1=5 és d=3
a100=a1+99d képletbe behelyettesítesz és kész.
S100=(a1+a100)/szorozva n ahol n =100
Ha nem megy akkor írj!
2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Most már menni fog!
2016. jún. 19. 12:25
3/3 anonim válasza:
S100= (a1+a100)/2 szorozva n
Elgépeltem. Első voltam.