2016. szept. 14. 12:46
1/2 anonim válasza:
Azt kell első körben meggondolni, hogy hányszor kell megszoroznod a sorozat harmadik tagját q-val, hogy a hatodik taghoz juss; Szemléletesen:
a3; a4; a5; a6
Ebből már látszik, hogy 3-szor kell q-val szorozni, tehát
a6=a3*q^3
40=5*q^3
8=q^3
2=q.
Innen az első tag talán már menni fog.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöööööm!!!!
2016. szept. 15. 14:27