2012. márc. 18. 20:20
1/3 anonim válasza:
a3*a5=9
a1*q^2*a1*q^4=9
a1^2*q^8=9
a2+a6=-12,75
a1*q+a1*q^5=-12,75
kiemelsz, behelyettesítesz és kiszámolod
2/3 anonim válasza:
van egy egyszerűbb:
a2+a6=-12,75
a1*q+a1*q^5=-12,75
és a4 az a a3 és a5 mértani közepe, vagyis 3.
3=a1*q^3
3/q^3=a1
ezt beírod az elsőbe:
(3/q^3)*q+(3/q^3)*q^5=-12,75
egy ismeretlenes egyenlet
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors és pontos választ !
2012. márc. 18. 20:41