Egy mértani sorozat harmadik és ötödik tagjának szorzata 9, második és hatodik tagjának összege - 12,75. Mennyi az a1 és a q?

2012. márc. 18. 20:20
 1/3 anonim ***** válasza:

a3*a5=9

a1*q^2*a1*q^4=9

a1^2*q^8=9


a2+a6=-12,75

a1*q+a1*q^5=-12,75



kiemelsz, behelyettesítesz és kiszámolod

2012. márc. 18. 20:35
 2/3 anonim ***** válasza:

van egy egyszerűbb:


a2+a6=-12,75

a1*q+a1*q^5=-12,75


és a4 az a a3 és a5 mértani közepe, vagyis 3.

3=a1*q^3

3/q^3=a1


ezt beírod az elsőbe:


(3/q^3)*q+(3/q^3)*q^5=-12,75

egy ismeretlenes egyenlet

2012. márc. 18. 20:39
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors és pontos választ !
2012. márc. 18. 20:41