matekházi XD2010. febr. 6. 17:48
2/5 anonim válasza:
a*q^2=6 és a*q^6=54, ezt megoldod, két ismeretlen, két egyenlet, aztán behelyettesíted a mértani sorozat összegképletébe.
3/5 A kérdező kommentje:
ksözi, de engem az egész levezetés érdekelne teljsen , mert nem tudom megcsinálni.. :S
2010. febr. 7. 11:47
4/5 anonim válasza:
q^2=6/a, ezt felhasználva a*(6/a)^3=54, ebből 216/a^2=54, ebből a^2=4, a=+-2, q-t is kiszámolod. Aztán az első tíz tag összege: a*(q^10-1)/(q-1). Behelyettesítesz, többet nem segíthetek a Te érdekedben.
5/5 anonim válasza:
A harmadik tag 6=aq^2, a hetedik tag 54=aq^6. Hányadosuk 9=q^4, ebből q=+-gyök 3. q^2=3, ezzel osztva a harmadik tagot kapjuk az elsőt: a=2. Ezután már csak az összegző képletet kell használni.