Mi lesz a sorozat 2011. tagja ,ha az első tag 13?2011. szept. 27. 07:44
1/2 anonim válasza:
Először is döntsd el, hogy mi a kérdés: 13 vagy 14 az első tag? Másodszor pedig megpróbálhatnád felírni pl. az első néhány (pl. 10-15) elemet a sorozatból. Gondolom, a sorozat definíciója világos számodra...Ha mégsem, akkor ha pl. 14 az első elem, akkor 1^3+4^3=1+64=65 lesz a második elem, aztán 6^3+5^3=216+125=341 a következő, stb....
Ha felírtál jónéhány elemet, esetleg észrevehetsz valamilyen szabályosságot a sorozatban; ha mégsem, akkor már indokolt a megoldásra irányuló kérésed...
2/2 A kérdező kommentje:
pontosan erre voltam kiváncsi,köszönöm.
2011. szept. 27. 09:51