Írjuk fel annak az egyenletnek az egyenletét, amely áthalad az A ponton, továbbá párhuzamos az egyenletével adott e egyenessel? A (-3;2) és e: y=2x-4

Előre is köszi! :)

2016. aug. 26. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Van is ilyen kérdés fent pont itt, csak más számokkal ... Tényleg érteni akarod , vagy csak megúszni az egészet ? ( mert én konkrétan beírtam, "gy egyenes egyenlete és egy pont párhuzamos" kérdést.... )
2016. aug. 26. 17:41
 2/7 A kérdező kommentje:
Tényleg meg szeretném érteni, mivel ebből lesz az első matekdogám
2016. aug. 26. 18:04
 3/7 anonim ***** válasza:

Nos akkor szívesen segítek,

először is írjuk át az egyenes egyenletét : y-2x = - 4

( Egyébként a tanárok általában kis számokat adnak meg mert ők sem hülyék, legrosszabb esetben felrajzolod a kockás papírra rendesen... a pontot meg az egyenest... )

Aztán szépen x és y helyére beszorzod az A pont koordinátáit. Tehát : 2*1 y + (-2) * (-3) = 4

Ez a megoldás , de én speciel jobb szeretek meredekségekkel számolni... De itt túl lenne azzal bonyolítva.

2016. aug. 26. 19:17
 4/7 anonim ***** válasza:

Még mindig csak az egyeske vagyok

Minden mást értesz ? meredekség, iránytangens, párhuzamos, normálvektor, skaláris szorzata, terület számítás, pontok általi terület meghatározása stb stb megy ?

Csak mert ez gyakorlatilag majdnem a nulladik kérdés... ahol elakadtál.

2016. aug. 26. 19:21
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

-2x+y=-4 az eredeti egyenes.

párhuzamos egyenes egyenlete:

-2x+y=-2*(-3)+1*2

-2x+y=8

2016. aug. 26. 21:39
 6/7 A kérdező kommentje:
Első válaszoló: köszönöööm!:) már megcsináltam 15 feladatot, amiben azokat kellett kiszámolni, amiket írtál, és azok mentek, mert azokra találtam példát a tankönyvemben, de erre nem. Még egy feladat van, amit nem értek. Ha megkérlek, segítesz abban is?
2016. aug. 30. 11:28
 7/7 A kérdező kommentje:
Kettes válaszolónak is köszönööm :)
2016. aug. 30. 11:29