Egy nyolc csapatból álló kosárlabda tornán minden csapat mindegyik csapattal egyszer játszik. Hány mérkőzésre kerül sor összesen? Mennyi annak a valószínűsége, hogy Gladics Ferenc csapata amely szintén ott lesz a tornán harmadik helyen lesz?

2016. jún. 16. 11:23
 1/1 Arp Du ***** válasza:

Minden csapat 7 meccset játszik: 8*7

ezt 2-vel kell osztani mert minden meccset 2-szer vettünk számításba.

(Egyszer az egyik csapat meccseinek számában, aztán mégegyszer a másik csapatnál.)

8*7/2=28


esetek száma hogy G.F. harmadik / összes eset száma

(ha G.F. harmadik: az első helyezett 7 csapat közül lehet egy, a második már csak 6 közül, a harmadik G.F, a negyedik 5 közül...)

összes eset: 8!=8*7*6*5*4*3*2*1)

7*6*1*5*4*3*2*1 / 8*7*6*5*4*3*2*1 = 1/8

2016. jún. 16. 17:48