2016. jún. 16. 11:23
1/1 Arp Du válasza:
Minden csapat 7 meccset játszik: 8*7
ezt 2-vel kell osztani mert minden meccset 2-szer vettünk számításba.
(Egyszer az egyik csapat meccseinek számában, aztán mégegyszer a másik csapatnál.)
8*7/2=28
esetek száma hogy G.F. harmadik / összes eset száma
(ha G.F. harmadik: az első helyezett 7 csapat közül lehet egy, a második már csak 6 közül, a harmadik G.F, a negyedik 5 közül...)
összes eset: 8!=8*7*6*5*4*3*2*1)
7*6*1*5*4*3*2*1 / 8*7*6*5*4*3*2*1 = 1/8