2016. márc. 21. 19:14
1/3 anonim válasza:
Írd le külön-külön a két egyenletet!
2/3 Pelenkásfiú válasza:
4 - (5 - 2x) = 12 - 3(x + 2)
Bal oldalon bontsd fel a zárójelet! (Az egyik kivonásból összeadás lesz.)
Jobb oldalon végezd el a 3-mal való szorzást!
A konstansokat (ahol nincs x) add össze (vagy vond ki).
Utána rendezd úgy, hogy egyik oldalon csak x maradjon, a másikon csak konstans.
(Tudod, mindkét oldalból kivonsz ugyanannyit vagy hozzáadsz, vagy osztod/szorzod.)
3/3 Pelenkásfiú válasza:
Ez a feladat, ahogy írtad:
x - 1/2 + x - 1/4 - x - 1/8 = 5x / 4
vagy ez:
(x - 1)/2 + (x - 1)/4 - (x - 1)/8 = 5x / 4
Bármelyik is, szorozd mindkét oldalt 8-cal! Onnantól nem nehéz.