Kzjxyfrj kérdése:

Ezt a két egyenletet hogy kel megoldani? 4- (5-2x) =12-3 (x+2) X-1/2+x-1/4-x-1/8=5x/4


2016. márc. 21. 19:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Írd le külön-külön a két egyenletet!
2016. márc. 21. 19:16
 2/3 Pelenkásfiú ***** válasza:

4 - (5 - 2x) = 12 - 3(x + 2)


Bal oldalon bontsd fel a zárójelet! (Az egyik kivonásból összeadás lesz.)

Jobb oldalon végezd el a 3-mal való szorzást!

A konstansokat (ahol nincs x) add össze (vagy vond ki).

Utána rendezd úgy, hogy egyik oldalon csak x maradjon, a másikon csak konstans.

(Tudod, mindkét oldalból kivonsz ugyanannyit vagy hozzáadsz, vagy osztod/szorzod.)

2016. márc. 21. 19:31
 3/3 Pelenkásfiú ***** válasza:

Ez a feladat, ahogy írtad:

x - 1/2 + x - 1/4 - x - 1/8 = 5x / 4

vagy ez:

(x - 1)/2 + (x - 1)/4 - (x - 1)/8 = 5x / 4


Bármelyik is, szorozd mindkét oldalt 8-cal! Onnantól nem nehéz.

2016. márc. 21. 19:33