Gyök alatt 2^x • gyök alatt 2^x =100.
És ezt valahogy számoló gépbe be leht ütni?
De inkább az érdekelne mi ennek a menete.
2016. márc. 14. 09:57
1/1 anonim válasza:
gyök(2^x) * gyök(2^x) = 100
A bal oldalon így eltűnik a gyök, mivel gyök(a)*gyök(a)=[gyök(a)]^2=gyök(a) ,tehát:
2^x = 100
Vegyük mindkét oldal 10-es alapú logaritmusát:
lg(2^x) = lg(100)
lg(100)=2 definíció alapján
Logaritmus azonosságokban van olyan, hogy lg(a^b)=b*lg(a), tehát:
x*lg(2) = 2
x = 2/(lg(2))