Valaki segítene ezt az egyenletet megoldani?


Gyök alatt 2^x • gyök alatt 2^x =100.

És ezt valahogy számoló gépbe be leht ütni?

De inkább az érdekelne mi ennek a menete.



2016. márc. 14. 09:57
 1/1 anonim ***** válasza:

gyök(2^x) * gyök(2^x) = 100

A bal oldalon így eltűnik a gyök, mivel gyök(a)*gyök(a)=[gyök(a)]^2=gyök(a) ,tehát:

2^x = 100

Vegyük mindkét oldal 10-es alapú logaritmusát:

lg(2^x) = lg(100)

lg(100)=2 definíció alapján

Logaritmus azonosságokban van olyan, hogy lg(a^b)=b*lg(a), tehát:

x*lg(2) = 2

x = 2/(lg(2))

2016. márc. 14. 10:42