2016. márc. 2. 17:05
3/4 anonim válasza:
Rendesen levezetve: Kikötés, hogy cos(x) nem lehet nulla nyilván, hiszen osztunk vele.
cosx-szel végigszorozva
sin(x)*cos^2 (x) = 2-sin(x) adódik, ami átírható:
sin(x)-sin^3 (x) = 2-sin(x) alakba. legyen y=sin(x)
0=y^3-2y+2. Ennek pedig az egyetlen valós megoldása kb -1,77 körül van, tehát sin(x)=-1,77, ami nem szokott előfordulni valós x-ek esetén.
4/4 anonim válasza:
Ennél is egyszerűbb és elegánsabb a két oldal értékkészletét összehasonlítani. Azt a módszert erre találták fel.