2016. márc. 2. 17:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincsen valós megoldása.
2016. márc. 2. 18:53
 2/4 anonim ***** válasza:
2016. márc. 2. 19:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Rendesen levezetve: Kikötés, hogy cos(x) nem lehet nulla nyilván, hiszen osztunk vele.

cosx-szel végigszorozva


sin(x)*cos^2 (x) = 2-sin(x) adódik, ami átírható:

sin(x)-sin^3 (x) = 2-sin(x) alakba. legyen y=sin(x)


0=y^3-2y+2. Ennek pedig az egyetlen valós megoldása kb -1,77 körül van, tehát sin(x)=-1,77, ami nem szokott előfordulni valós x-ek esetén.

2016. márc. 2. 19:07
 4/4 anonim ***** válasza:
Ennél is egyszerűbb és elegánsabb a két oldal értékkészletét összehasonlítani. Azt a módszert erre találták fel.
2016. márc. 3. 07:51