Hogy kell az alábbi egyenletet logaritmálni?


y=a+b*exp(-c*x)


ln y = ln (a+b*exp(-c*x))


Itt megakadtam...

Aki tud segítsen, köszönöm



2015. febr. 3. 16:01
 1/3 anonim ***** válasza:

x-re akarod kihozni? Mert ha igen, akkor nem így kell.


Először is, kivonunk a-t és osztunk b-vel:


(y-a)/b=e^(-c*x)


Most jöhet a logaritmus:


ln((y-a)/b)=-c*x


Végül osztunk -c-vel:


-ln((y-a)/b)/c=x


Ha nem értettem félre valamit, ez lesz a végeredmény :)

2015. febr. 3. 16:12
 2/3 anonim ***** válasza:

ln((y-a)/b)= - cx


mer mit akarsz vele?

2015. febr. 3. 16:17
 3/3 A kérdező kommentje:

köszi


csak gyakorlok

2015. febr. 3. 17:33