1. 125^(x-3)= ötödik gyökalatt (25^x)



2.) 4^{|2x+6|-|x-9|}=8


2015. márc. 25. 21:03
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


az exponenciális rész ennyiben kimerül.

a 125 az 5^3, 25=5^2

4=2^2 ; 8=2^3

2015. márc. 25. 21:11
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Igazság szerint, eddig eljutottam mindkettőnél, csak utána nem tudtam.
2015. márc. 25. 21:33
 3/3 A kérdező kommentje:

oké, meg van. de hülye vagyok istenem.....

nyílván hivatkozok az exponenciális függvény monotonitására és egynelővé teszem a kitevőket. nem?

2015. márc. 25. 21:34