A rendes elsőfokú és másodfokú egyenleteket megcsináltam, de ezeket nem értem, hogyan kellene.
Tudnátok segíteni a megoldásban?
Köszönöm szépen, ha segít valaki!
2015. márc. 15. 15:17
1/5 anonim válasza:
lg[(x+15)^2/(3x+5)]=lg 20
(x+15)^2/(3x+5)]=20
x^2+30x+225=60x+100
x^2-30x+125=0
2/5 anonim válasza:
5^(2x^1/2)=5^(1+3x^1/2)
2x^1/2=1+3x^1/2
4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Szuperek vagtok! :)
Az a)-nál 25 és 5 lett az eredmény, az jónak tűnik.
A b)-nél 1/4 lett, az jó megoldás?
2015. márc. 15. 20:27
5/5 A kérdező kommentje:
Visszavonom, kijött a jó megoldás a b)-hez is! :D
2015. márc. 15. 20:37