Bonyolultabb matek egyenletek? Logaritmus és exponenciális egyenletek?


[link]


A rendes elsőfokú és másodfokú egyenleteket megcsináltam, de ezeket nem értem, hogyan kellene.


Tudnátok segíteni a megoldásban?


Köszönöm szépen, ha segít valaki!


2015. márc. 15. 15:17
 1/5 anonim ***** válasza:

lg[(x+15)^2/(3x+5)]=lg 20

(x+15)^2/(3x+5)]=20

x^2+30x+225=60x+100

x^2-30x+125=0

2015. márc. 15. 15:24
 2/5 anonim ***** válasza:

5^(2x^1/2)=5^(1+3x^1/2)

2x^1/2=1+3x^1/2

2015. márc. 15. 15:28
 3/5 anonim ***** válasza:
2015. márc. 15. 15:30
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget! Szuperek vagtok! :)


Az a)-nál 25 és 5 lett az eredmény, az jónak tűnik.


A b)-nél 1/4 lett, az jó megoldás?

2015. márc. 15. 20:27
 5/5 A kérdező kommentje:
Visszavonom, kijött a jó megoldás a b)-hez is! :D
2015. márc. 15. 20:37