Logaritmusos, exponenciális Egyenlet megoldása? 15. feladat

[link]

2015. jan. 31. 18:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Az a) feladaton kapásból látszik, hogy csak a 0 lehet megoldása.


A b) feladatnál egy logaritmus azonosságot kell alkalmazni: log a (x/y) = log a (x) - log a (y)


Ebből kijön, hogy:


log x (4/25) = 2 tehát

x^2 = 4/25 (mindkettő négyzetszám, így egyszerű dolgunk van)


x = 2/5 (-2/5 nem lehet mivel, logaritmus alatt nem lehet negatív szám.)

2015. jan. 31. 19:19
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi
2015. jan. 31. 21:35