Valószínűségszámítás, exponenciális eloszlás feladat. Valaki segítene kiszámítani a lambdát?


A megfigyelések szerint annak a valószínűsége, hogy az élettartam legalább 1000 óra kétszer annyi, mint annak a valószínűsége, hogy az élettartam legalább 2000 óra.


Valaki le tudná vezetni ezekből az adatokból, hogy számolom ki a lambdát? Onnantól már elboldogulnék a kérdésekkel szerintem amik egyébként a következők:


a, Mi a valószínűsége, hogy egy termék élettartama legalább 3000 óra?


b, Feltéve, hogy egy termék élettartama legalább 1000 óra, mi a valószínűsége, hogy 2000 óránál hamarabb tönkremegy?



2015. jan. 13. 16:05
 1/2 bongolo ***** válasza:

P(ξ < x) = 1 - λ·e^(-λ·ξ)

de most az van, hogy "legalább x óra":

P(ξ ≥ x) = 1 - P(ξ < x) = λ·e^(-λ·ξ)


P(ξ ≥ 1000) = 2·P(ξ ≥ 2000)

λ·e^(-λ·1000) = 2·λ·e^(-λ·2000)

Ebből ugye menni fog?

2015. jan. 13. 21:05
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így már világos!
2015. jan. 13. 21:30