A megfigyelések szerint annak a valószínűsége, hogy az élettartam legalább 1000 óra kétszer annyi, mint annak a valószínűsége, hogy az élettartam legalább 2000 óra.
Valaki le tudná vezetni ezekből az adatokból, hogy számolom ki a lambdát? Onnantól már elboldogulnék a kérdésekkel szerintem amik egyébként a következők:
a, Mi a valószínűsége, hogy egy termék élettartama legalább 3000 óra?
b, Feltéve, hogy egy termék élettartama legalább 1000 óra, mi a valószínűsége, hogy 2000 óránál hamarabb tönkremegy?
2015. jan. 13. 16:05
1/2 bongolo válasza:
P(ξ < x) = 1 - λ·e^(-λ·ξ)
de most az van, hogy "legalább x óra":
P(ξ ≥ x) = 1 - P(ξ < x) = λ·e^(-λ·ξ)
P(ξ ≥ 1000) = 2·P(ξ ≥ 2000)
λ·e^(-λ·1000) = 2·λ·e^(-λ·2000)
Ebből ugye menni fog?
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így már világos!
2015. jan. 13. 21:30